Kembridžas

kembridzas

Kembridžas – miestas, esantis Anglijos rytuose. Tai Anglijos grafystės centras, kuris garsėja senas tradicijas puoselėjančiu miesto universitetu. Tai antras pagal senumą universitetas Anglijoje, kuris buvo įkurtas 13 amžiaus pradžioje.

Kembridžas yra nutolęs nuo Londono 100 kilometrų. Nuo Lietuvos iki Kembridžo yra 2 200 kilometrų.

Miestas džiugina turistus savo nedideliu dydžiu, nes visą miestą galima apeiti pėstute. Kembridžas garsėja savo universitetu ir kitais statiniais, kurie dvelkia senąja architektūrine dvasia. Galite patirti įspūdžių ir išsinuomoję valtį, nes mieste teka Kemo upė. Plaukdami valtimi, galėsite mėgautis įstabiais Kembridžo sodais. Mieste netrūksta ir gražių parkų, kuriuose galite pailsėti ir pasimėgauti miesto grožiu.

Verta aplankyti ir muziejus, kuriuose galite atrasti daugybę nuostabių meno kūrinių („The Fitzwilliam museum“, „The museum in New Cavendish Laboratory“, „Scot Pollar museum“. „Sidgwick museum“ ir kitus). Verta nueiti ir į ADC teatrą, kuriame savo karjerą pradėjo daugelis dabar garsių aktorių.

Svarbiausias turistinis centras Kembridže yra „King‘s Parade“ gatvė. Šioje gatvėje yra ne tik Kembridžo universitetas, bet ir gotikinės architektūros koplyčia, „Holy Sepulchre“ bažnyčia (seniausias statinys visoje Anglijoje, pastatyta 1130 metais), Senato rūmai. Šia gatve verta pereiti ir vakare.

Kembridžo mieste yra jau daugybę metų gyvuojantis „Gamlingay“ miškas, kuris yra paskelbtas gamtos draustiniu. Į jį patekti galima tik ekskursijų metu.


© 2019: Vežame į Angliją Sprendimas: www.scopri.lt